Neden Rulo Çim Kullanımı Giderek Yaygınlaşmaktadır?

Neden Rulo Çim Kullanımı Giderek Yaygınlaşmaktadır?

 

Rulo çim ile tesis edilen alanlar daha mı az emek gerektirirler?

Evet, profosyonel olarak yetiştirilen rulo çimler bahçenize serildiğinde sağlıklı erişkin çimlerdir, halbuki tohum ekme yöntemiyle aynı sağlıklı dokuda, erişkinliğe ulaşmış çim elde edebilmek için yıllarca bakıma ihtiyaç duyarlar. Rulo çimler uzmanların gözetiminde, en kaliteli  tohum karışımları kullanılmak suretiyle yetiştirilmektedir. Rulo çimler serildikten sonra sadece sulamanız, ihtiyaç duyduğunda biçmeniz ve gübrelemeniz halinde sağlıklı, yeşil dokusunu en az düzeyde bakıma ihtiyaç duyacak şekilde uzun süre koruyacaktır.

Rulo çimi nerelerde kullanabilirim? 

Rulo çim pratikte hemen hemen her yere ve bazı durumlarda da tohum ekmenin imkansız veya çok yüksek maliyetli olabileceği yerlere dahi uygulanabilmektedir. Rulo çimin toprak erozyonunu  ve suların kirlenmesini önlemek için yamaçlarda kullanılması ki buralarda tohum ekilmesi durumunda tohumların akması söz konusudur, buna en iyi örnektir.

Rulo çim yoğun kullanıma dayanabilirmi?

Kesinlikle! Rulo çim oldukça hızlı biçimde tesis olur. Birkaç hafta içerisinde tam kapasite kullanıma hazır hale gelir. Yeşil alanlarda oynanan oyunlar ve aile için açık hava aktiviteleri için kusursuz bir yüzey oluşturur. Günümüzde kullanılan çim tohumu karışımları sayesinde değişik amaçlı kullanım sçz konusu olabilmektedir.

Rulo Çim ne zaman uygulanabilir?

Rulo çim yeşil alan sektöründe bir devrim yaratmıştır. Toprağın çapalanabildiği her zaman uygulanabilir. Rulo çim ile yeşil bir alan için “ doğru zaman” ı beklemek diye bir şey söz konusu değildir.

Rulo çim ile iyi bir yatırım yapmış olurmuyum?

Evet – aslında tek seçenek olarak – bir kaç saat içerisinde çıplak toprak yüzeyden sağlıklı, güzel bir yeşil dokuya ulaşmak. Evinizin gerek gayrımenkul gerekse de estetik değerini bir kaç saat içerisinde kayda değer biçimde arttırıyor olması nedeniyle iyi bir yatırım yapmış olursunuz.

Rulo çim çevreyi nasıl etkiler? 

Günümüzde daha da belirgin hale gelen ekolojik endişelere bağlı olarak daha da fazla sayıda insan çevreye olan yararları nedeniyle rulo çimi tercih etmektedir.

 

 

Rulo çimler güneş ısısını, gürültü, karbon diksit ve diğer kirleticileri abzorbe ederek atmosferi temizlemekte ve soğutmaktadır. Soluduğumuz havaya oksijen salarak ve nemlendirir. Sessiz sedasız büyürken çevremize bir çok katkı sağlar.

Rulo çim, günümüzün hızlı temposu ve yaşam biçiminin gereklerini karşılamaktadır.

Rulo çim yaşam biçimimize nasıl etki eder?

Günümüzde satın aldığımız ürünlerde uygunluk, etkinlik ve kalite beklentimiz vardır. Binalar bir gecede yükselmekte ve çekici peyzaj düzenlemeleri saatler içerisinde yapılmaktadır. Rulo çim uygulayarak derhal yeşil bir alana sahip olabilecekken niçin binalarımıza değer katan, aynı görünüm için 1-2 sene bekleyip bu süre içerisinde ortaya çıkacak olan ağır bakım masrafları ve olası hayal kırıklıklarını yaşayayalım. İşte bu yüzden rulo çim tercih sebebi olmalıdır.

 

Bir Yorum Yaz